Zakład Aktywności Zawodowej
Zakład Usług Pralniczych

Pierzemy, maglujemy i prasujemy – wszystko dla Państwa wygody. Przyjmujemy bieliznę pościelową, obrusy, ręczniki, ścierki, koszule i inny asortyment, który może zostać wyprany w pralni wodnej.
Wszystko dla Państwa i Państwa domowników bądź firmy! Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

22 kwietnia dla pracowników ZAZ została zorganizowana wycieczka do Wołczyna. W malutkiej wiosce mieści się pracownia rękodzielnicza Cer-Bud „Centrum Edukacyjne Rękodzieła – Baza Usług Dydaktycznych”, w której odbyły się warsztaty z zakresu tworzenia witrażu oraz zajęć ceramicznych. Podczas warsztatów pracownicy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z grup zapoznała się z techniką tworzenia witrażu metodą Tiffany’ego.

Uczestnicy nauczyli się szlifować szkło, poznali niezbędne do tego narzędzia, nauczyli się bezpiecznie je użytkować i samodzielnie wykonali swój pierwszy witraż. W tym czasie druga grupa uczestniczyła w zajęciach ceramicznych. Gdzie omówione zostały sposoby wydobycia gliny, różne techniki tworzenia naczyń glinianych, suszenia i wypalania.

Następnie pracownicy samodzielnie toczyli swoje wyroby przy kole garncarskim o napędzie elektrycznym. Po zajęciach mieli okazję przejażdżki dłużycą wiejską po okolicy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego a na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek. Korzystając z okazji, że byliśmy w pobliżu Gierałcic, gdzie przebywa nasz były pracownik Piotr Michalski, postanowiliśmy mu sprawić niespodziankę i zaprosić na wspólne zajęcia. Zarówno stęsknieni pracownicy Zakładu jak i Piotr, który nie wiedział o naszym przyjeździe byli zachwyceni spotkaniem.

 

 

Zakład Aktywności Zawodowej

Pierzemy, maglujemy i prasujemy – wszystko dla Państwa wygody.

Przyjmujemy bieliznę pościelową, obrusy, ręczniki, ścierki, koszule i inny asortyment, który może zostać wyprany w pralni wodnej.

Dane adresowe

 

Zakład Aktywności Zawodowej
Zakład Usług Pralniczych
ul. Wałowa 30,
44-300 Wodzisław Śląski
tel: 32 454 60 13

Godziny Otwarcia Pralni:
Poniedziałek - Piątek: 06:00 do 19:00

 

Kontakt

 

Dyrektor
Dezyderiusz Szwagrzak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Łukasz Krzystała
e-maiła Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
numer tel. 608 320 901

Kierowca
Michał
tel. +48 535 254 520

Zbyszek
tel. +48 733 005 193